Buty sportowe

Buty na fitness - znajdź swoją idealną parę

Znalezienie idealnych butów na fitness może być nie lada wyzwaniem. Nie dość, że powinny nam się podobać (w końcu w takich ćwiczy się najprzyjemniej), to przede wszystkim muszą spełniać szereg wymagań technicznych. Czym powinno charakteryzować się idealne obuwie na fitness? Sprawdź, zanim wybierzesz się na zakupy.

Nie daj szansy kontuzjom

Zakup dobrych butów na fitness może być sporym wydatkiem. W końcu za jakość się płaci. Ale na zdrowiu nie ma co oszczędzać - w przeciwnym razie konsekwencje mogą być naprawdę nieprzyjemne. Co nam grozi, kiedy ćwiczymy w butach nieprzystosowanych do treningu? Bolesne kontuzje - kostek, kolan, a nawet kręgosłupa. Urazy mogą na dobre zniweczyć nasze plany uprawiania sportu, dlatego lepiej zrobić wszystko, żeby im zapobiec.

Sprawdź, czym powinny charakteryzować się idealne buty na fitness.

Po pierwsze - podeszwa

Podeszwa to kluczowy element dobrego obuwia na fitness. Powinna zapewniać naszym stopom komfort nawet w trakcie najbardziej intensywnego treningu, np. interwałów. Dobre buty na fitness cechuje przyczepna podeszwa, dzięki której stopa nie będzie się ślizgać. To bardzo istotne w obliczu wyfroterowanych podłóg, które niestety często spotykamy w klubach fitness.

Po drugie - amortyzacja

Odpowiednie buty na fitness muszą zapewniać stopie właściwą amortyzację. Najlepsze modele damskiego obuwia na fitness wyróżniają się wbudowaną w podeszwę warstwą żelową. Takie rozwiązanie pomaga amortyzować wszelkie wstrząsy, np. podczas wskakiwania i zeskakiwania z przyrządów. Amortyzacja jest buty sportowe amortyzacja​też szczególnie ważna, jeśli ćwiczymy na twardej powierzchni.

Po trzecie - oddychający materiał

Dobre obuwie na fitness to bezsprzecznie takie, które jest wykonane z przewiewnego, oddychającego materiału. Jest to ważne nie tylko ze względu na komfort, ale również z przyczyn higienicznych. W przypadku oddychających butów na fitness mamy mniejsze ryzyko rozwijania się bakterii, które powodują m.in. przykry zapach. Jakościowe obuwie sportowe cechuje przepuszczająca powietrze siateczka. Posiada ją większość modeli butów na fitness.

Po czwarte - lekkość

Lekkość obuwia na fitness idzie w parze z przewiewnością i oddychającą, siateczkową powłoką. Jednak niektóre modele mogą okazać się dla nas zbyt toporne. Wybierając idealne buty na fitness zwróć więc uwagę na ich ciężar. Zbyt ciężkie obuwie nie będzie komfortowe na zajęciach fitness, które wymagają wielu podskoków, zeskoków, wyskoków i wszelkich innych rodzajów skoków.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz