Koszulki

Bielizna sportowa damska - rodzaje sportowych biustonoszy

Dobrze dobrana sportowa damska bielizna to już połowa udanego treningu. Z dobrze dopasowanym sportowym biustonoszem jesteśmy gotowe na ćwiczenia o największej intensywności. Ze stanikami na trening jest tak, jak z modelami na co dzień - nie każdy fason będzie odpowiadał każdej kobiecie. Jakie rodzaje sportowych biustonoszy mamy do wyboru? Sprawdź, który będzie najlepszy na ciebie.

Bielizna sportowa - czy mi to potrzebne?

Jeśli do tej pory podczas ćwiczeń miałaś na sobie zwykły stanik, apelujemy - nie rób tego więcej! Za którymś razem twoje piersi mogą ci tego nie wybaczyć. Jakie niebezpieczeństwa czyhają na twój biust za każdym razem, kiedy rezygnujesz ze sportowej bielizny damskiej?

Przede wszystkim - narażasz się na ból. Podczas intensywnego treningu czy biegu twoje piersi, niezabezpieczone sportowym stanikiem, nie mogą liczyć na niezbędną amortyzację i utrzymanie w jednej pozycji. W dodatku ćwicząc w zwykłym biustonoszu obciążasz swój kręgosłup. Wiele pań najbardziej przeraża jednak perspektywa utraty jędrności i elastyczności piersi - a jest się czego bać, bo to proces nieodwracalny. Rozciągnięta tkanka budująca nasze piersi nie wraca do poprzednich kształtów.

Zobacz, jakie modele sportowej bielizny damskiej masz więc do wyboru, aby uniknąć tych przykrych konsekwencji.

Kieruj się rozmiarem

Najlepszym kryterium przy dobieraniu idealnego sportowego biustonosza będzie wielkość naszych piersi. Przed udaniem się do sklepu ze sportową odzieżą damską warto więc dokonać niezbędnych pomiarów i ustalić obwód pod biustem, obwód w biuście, oraz wielkość miseczki.

Ile dajesz z siebie?

Drugim ważnym aspektem jest intensywność treningu, który wykonujesz. Sportowa bielizna damska różni się między sobą stopniem amortyzacji i minimalizowania drgań. Dlatego odpowiedz sobie na pytanie, jak intensywne są ćwiczenia, które wykonujesz. Inny sportowy stanik będzie odpowiedni dla pań biustonosz sportowy​uczęszczających na jogę, a inny dla wyczynowych biegaczek.

Biustonosz sportowy kompresyjny

Taki model sportowej bielizny damskiej będzie idealny dla skromnych biustów o miseczce A lub B. Kompresyjny biustonosz przyciska obie piersi razem do klatki piersiowej, dzięki czemu zmniejsza intensywność drgań.

Biustonosz sportowy z oddzielnymi miseczkami

Ten model sportowej stanika jest odpowiedni dla nieco większych biustów. Charakteryzuje się tym, że przyciska do ciała każdą z piersi oddzielnie, minimalizując ich ruchy.

Biustonosz sportowy z oddzielnymi miseczkami i regulacją

To fason bielizny damskiej idealny dla obfitego biustu. Także przyciska każdą pierś osobno, ale dodatkowo posiada regulowaną taśmą pod biustem.

Mamy nadzieję, że z taką ściągawką każda z was znajdzie dla siebie idealny sportowy biustonosz!

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz