Koszulki

Bielizna sportowa damska - jak wybrać idealny stanik sportowy?

Podczas intensywnego treningu każda z nas chce się czuć modnie i wygodnie. Podczas, gdy znalezienie odzieży sportowej w modnych fasonach i kolorach nie jest trudne, dobranie odpowiedniej bielizny sportowej to dla wielu kobiet bardzo trudne zadanie. Jak wybrać idealny stanik sportowy? Sprawdź, na co powinnaś zwrócić szczególną uwagę.

Dlaczego nie wystarczy zwykły stanik?

Znalezienie odpowiedniej damskiej bielizny sportowej jest ważne z wielu powodów. Przede wszystkim żaden trening nie będzie udany, jeśli będziemy ćwiczyć w źle dopasowanym staniku - takim, który będzie nas uciskał i ocierał, lub odwrotnie, będzie zbyt luźny i nie będzie podtrzymywał biustu podczas intensywnych ćwiczeń lub biegu.

Absolutnie nie wybieraj się więc na trening w zwykłym, codziennym biustonoszu - żaden model nie będzie w stanie zapewnić ci odpowiedniego podtrzymania biustu i amortyzacji. W dodatku ćwicząc w zwykłym staniku narażasz swoje piersi na utratę elastyczności i jędrności, a także obciążasz swój kręgosłup. O bólu piersi chyba nie musimy wspominać.

Wielkość ma znaczenie

Mowa tu oczywiście o piersiach. Dobierając idealną sportową bieliznę damską w pierwszej kolejności powinnaś kierować się rozmiarem swojego biustu. Im większe piersi - tym większe wymagania, które sportowy stanik powinien spełniać. W przypadku bielizny sportowej damskiej dobieranie właściwego rozmiaru topstanika wygląda tak samo jak w przypadku bielizny na co dzień - należy zmierzyć obwód pod biustem, w biuście, oraz ustalić wielkość miseczki.

Przyjazna dla skóry

Mierząc różne modele damskiej bielizny sportowej zwróć szczególną uwagę na to, czy nic cię nie ociera. Zbyt duży ucisk na skórę w połączeniu z intensywnymi ruchami podczas treningu może skutkować bolesnymi otarciami, a nawet ranami. Sportowa bielizna damska dobrej jakości charakteryzuje się jak najmniejszą ilością szwów oraz elastycznymi nićmi, aby zmniejszyć ryzyko dyskomfortu i bólu.

Pozwól im oddychać

Chyba nikogo nie musimy przekonywać o tym, że ćwiczenie w mokrym, przepoconym biustonoszu jest bardzo niekomfortowe i niehigieniczne. Dlatego damska bielizna sportowa powinna być wykonana z oddychającego i szybkoschnącego materiału. Takiego, który będzie absorbował pot i wilgoć i pozwoli naszym piersiom “odetchnąć”.

Inną zaletą sportowej bielizny damskiej wykonanej z szybkoschnącego materiału jest to, że po wypraniu danego stanika praktycznie już parę godzin później jest suchy - i gotowy na następny trening.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz