Strój sportowy

Strój na fitness - stylizacje na różny rodzaj treningu

Strój na fitness to ważny element damskiej garderoby. Kupowanie sportowych ciuchów sprawia nam, kobietom, wiele frajdy, odkąd nastała moda na bycie fit, a producenci damskiej odzieży sportowej zaczęli projektować ubrania o ciekawych fasonach i w modnych kolorach. Sprawdź, jak wystylizować się na ulubione zajęcia fitness w zależności od rodzaju ćwiczeń. Na co powinnaś zwrócić szczególną uwagę?

Fitness fitnessowi nierówny

Na pewno każda z nas ma swoje ulubione zajęcia fitness. Niektóre panie idą na siłownię, aby wyciszyć się podczas jogi czy zajęć ze stretchingu. Inne z kolei chcą zmęczyć się na intensywnych ćwiczeniach, takich jak step, sztangi czy interwał. Wszystkie te zajęcia fitness charakteryzują się inną intensywnością, dlatego wybierając swój ulubiony trening powinnaś odpowiednio dobrać do niego sportowy strój. Dzięki temu zawsze będziesz czuć się komfortowo.

Pilates

Pilates to zajęcia, których istotą jest rozciąganie i rozluźnianie mięśni. To ćwiczenia statyczne, dlatego nie potrzebujesz do nich stroju na fitness, który będzie charakteryzował się głównie dobrą amortyzacją. Możesz spokojnie wybrać się na zajęcia z pilatesu wyposażona w elastyczne legginsy o długości ¾, sportowy stanik o lekkim stopniu podtrzymywania biustu i luźną koszulkę. Zmarzluchom proponujemy koszulkę na fitness z długim rękawem i skarpetki - oczywiście antypoślizgowe.

Step

Zajęcia fitness z wykorzystaniem stepu są ulubioną formą aktywności wielu z nas. Lubimy te zajęcia z wykorzystaniem układów choreograficznych, bo są połączeniem ćwiczeń i tańca. Ubiór na takie zajęcia fitness powinien być umiarkowanie dopasowany do naszego ciała - tak, aby nie krępować ruchów (np. koszulki damskie​podczas wskakiwania na step), ale też zapewniać nam odpowiednie podtrzymanie.

Dobrym ubiorem na takie zajęcia fitness będą opinające legginsy i dopasowany do ciała top. Zbyt luźna koszulka może nam przeszkadzać podczas ćwiczeń.

Sztangi

Zajęcia fitness z wykorzystaniem sztang to chyba najbardziej angażujący trening dla prawdziwych twardzielek. W przypadku kompletowania odzieży na ten rodzaj fitnessu powinnyśmy postawić przede wszystkim na dodatkowe usztywnianie. Praca z obciążeniem naraża na kontuzje przede wszystkim nasze kolana i kręgosłup. Wybierz spodnie do fitnessu z dodatkowym usztywnieniem w pasie i pośladkach i sportowy biustonosz - najlepiej taki model, w którym obie piersi są przyciskane do ciała osobno.

Interwały

Zajęcia interwałowe bazują na zmiennym tętnie. Wybierając tę formę aktywności bądź gotowa na mnóstwo podskoków, pajacyków, bieg w miejscu czy ćwiczenie padnij-powstań. Twój strój fitness na te zajęcia musi zapewniać ci swobodę ruchów - wybierz długie dopasowane legginsy. Możesz zrezygnować z koszulki, a założyć tylko sportowy biustonosz. Wybierz model o największym możliwym stopniu amortyzacji biustu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz